Japon Balığı: Dünyanın En Büyük Japon Balığı

Dünyanın En Büyük Japon Balığı

World Longest Goldfish The worlds longest goldfish (Carassius auratus) is owned by Joris Gijsbers in Hapert, The Netherlands. The fish is measured 18.7 in (47.4 cm) from snout to tail-fin end.
dünyanın en büyük japon balığı

Dünyanın En Büyük Japon Balığı 

Güncel Guinnes rekorlar kitabına göre, dünyanın en büyük japon balığı Hollanda'dan Joris Gijsberg'in sahibi olduğu 47,4cm boyundaki japon balığıdır. Bu rekor kayıtlara 24 Mart 2003'de geçmiştir.

Bundan bir önceki dünyanın en büyük japon balığı rekoru ise Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı Hong Kong'da idi. Aşağıda yer alan görüntülerdeki japon balığının adı Bruce. Bruce, Jackie Chan adlı sahibi tarafından yetiştirilmiş. 37,2cm boyuyla, 2002 yılında dünyanın en büyük japon balığı unvanını kazanarak Guinnes rekorlar kitabına girmiş. Şaşırtıcı olan bir başka nokta ise şu: Bu anda Bruce sadece iki yaşında imiş.dünyanın en büyük japon balığı videosuDünyanın en büyük japon balığı konusunda yukarıda bahsettiğimiz balıklar haricinde iddialı olan başka balıklarda olmuştur. Örneğin en büyük iddia sanırım aşağıda fotoğrafını gördüğünüz balık. Dünyanın en büyük japon balığı olarak pek çok yerde paylaşılmış olan bu fotoğraf, photoshop ile yapılmış fake bir fotoğraftan başka birşey değildir. Buyrun:

biggest goldfish ile ilgili görsel sonucu
dünyanın en büyük japon balığı bu olabilir mi? Bu büyüklükteki bir balık gerçekten var olsaydı, kaç kilo olurdu bir düşünün. Bu adam o ağırlıktaki balığı bu kadar rahat tutabilir mi? Sol eliyle balığı kavramamış bile. Balık adeta havada duruyor. Bu ancak fotoshopla yapılmış fake bir fotoğraftır.

2 yorum :

  1. Dünyanın en büyük japon balığı. Vay canına!

    YanıtlaSil
  2. Dünyanın en büyük japon balığı konusunda internette dolaşan başka yazılar resimler ve videolar da var. Ancak hiçbiri resmi olarak onaylanmış değil. Birçoğu da fake tabiki. Bu tür konularda sadece Guinnes gibi onaylı olanları dikkate almak lazım diye düşünüyorum.

    YanıtlaSil

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.