Japon Balığı: Japon Balığı Neden Durgunlaşır?

Japon Balığı Neden Durgunlaşır?

Japon balığı neden durgunlaşırJapon balığı neden durgunlaşır? Japon balığı neden hareketsiz durur? Japon balığı neden sabit durur? Japon balığı neden dipte durur? Hepsinin cevabı bu yazımızda!

Japon balığı neden durgunlaşır diye düşünüyorsanız sebeplerini birkaç noktaya bağlamalısınız. Öncelikle japon balığı loş ve karanlık ortamlarda durgunlaşır. Bunu bilmeliyiz. Örneğin evde yoksunuz. Ev karanlık. Dışarıdan eve geldiğinizde ışıkları açarsınız ve bir bakarsınız ki japon balığı durgunlaşmış, fazla hareket etmiyor. Bu aslında tamamen normal bir davranıştır. Japon balığı loş ve karanlık ortamda dinlenmeye çekilir. Göz kapağı olmadığından gözünü kapatmaz ama fazla hareket etmeden dinlenir. Işıkları açtığınızda yaklaşık 10 dakika sonra normal hareketli haline döner. Hele yem verdiğiniz zamanlar japon balıklarının en hareketli zamanlarıdır.

Japon balığı neden durgunlaşır sorusunun diğer bir cevabı ise tabiki hastalıklardır. Japon balığı fazla hareket etmiyorsa, yem yemiyorsa bilin ki hastadır. Diğer belirtilerle beraber dikkatle değerlendirilerek uygun tedavinin başlanması gerekir.

İlişkili Konular:
- Japon Balığı Hastalıkları

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.