Japon Balığı: Japon Balığı Karides Yermi?

Japon Balığı Karides Yermi?

Japon balığı karides yer mi
Japon balığı karides yermi


Japon balığı karides yer mi sorusunun cevabı evet, yer. Hem de afiyetle yer.

Japon balığı karides yer mi sorusundan önce japon balığı canlı yemle beslenir mi sorusuna cevap arayalım. Japon balığı normal şartlarda bitkisel besinlerle beslenir. Japon balıkları için özel olarak üretilmiş yemlerin yanısıra, haftada en az 2-3 kere ıspanak ve bezelye gibi bitkisel besinlerden de vermeliyiz. Böylece kabızlık problemi önlenmiş olur.

Japon balığı ayrıca haftada 1-2 kere canlı yemlerle de beslenmelidir. Böylece hem balıklarımız için farklı bir yiyecek vermiş oluruz, hem de proteinler başta olmak üzere birçok farklı besini canlı yemlerden almalarını sağlarız.

Japon balığı karides yer mi sorusuna geldiğimizde, çok severek, adeta birbirleriyle kavga ederek, kapan kapış yediklerini söylesek abartmış olmayız. Gerçekten çok beğenerek yerler.

Japon balığı karides yer mi konusunda bir başka önemli nokta, canlı yemleri verirken aşırıya kaçmamaktır. Japon balığına arada sırada canlı yem verilebilir. Ancak sürekli olarak karidesle beslenmesi doğru değildir. Bu durum hem balığın böbrek ve karaciğer fonksiyonunu bozabilir, hem de parazit hastalığına neden olabilir.

Japon balığı karides yermi sorusuna cevap verirken, değinmek gereken bir başka önemli nokta da japon balığına karides nasıl verilmeli konusu. Japon balığına karidesi, kurutulmuş tatlı su karidesi şeklinde, ufalayarak verebilirsiniz. Ayrıca steril olarak paketlenmiş canlı yemler ve karidesler de vardır. Bunlar küçük öğünler şeklinde steril olarak paketlenmiş jel formunda besinlerdir. Haftada 1-2 kere güvenle kullanılabilir.

Japon balığı karides yer mi? :) Artık biliyorsunuz...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.