Japon Balığı: Japon Balığına Bezelye Nasıl Verilir?

Japon Balığına Bezelye Nasıl Verilir?

Japon balığına bezelye nasıl verilir


Japon balığına bezelye nasıl verilir diye baktığımızda öncelikle bir miktar bezelyeyi suda haşlamak gerektiğini ifade etmeliyiz. Örneğin 1 avuç bezelyeyi bir cezve içine koyun. Üstüne su ekleyin. Ardından haşlamaya başlayın. Pişirme süresi yaklaşık 1 saat. Pişirme tamamlandığında bezelye taneleri yumuşacık olmalı. Bu aşamada bezelyelerin kabuğunu soymalısınız. Bezelye tanesini bir bıçakla ortadan ikiye böldüğünüzde kabuğu kolayca ayrılır.

Ardından bezelye tanelerinden kaç tane verecekseniz, ezerek ve küçük parçalara ayırarak verebilirsiniz. Kalanı ise küçük porsiyonlara bölerek saklayabilir, daha sonra tekrar verebilirsiniz. Bunun için bir öğünde kaç tane bezelye tanesi veriyorsanız o kadar ayırın. Örneğin 3 japon balığınız var ve her bir japona 1 bezelye tanesi veriyorsanız, bezelye tanelerini üçer üçer ayırın ve jelatine sarıp buzdolabınızın derin dondurucu bölümünde saklayın. Vermek istediğiniz zaman buzluktan çıkarın ve mikrodalga fırında 180 derecede 5-6 dakika bekletin ve sonrasında küçük parçalara bölerek balıklarınıza verin.

Japon balığına bezelye nasıl verilir sorusuna cevap vermeye çalıştık.Bezelye vererek japon balıklarınızın kabızlık sorununu engelleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.