Japon Balığı: Japon Balığı Karanlıkta Ölür Mü?

Japon Balığı Karanlıkta Ölür Mü?

Japon balıkları karanlıkta yaşar mı
Japon balığı karanlıkta ölür mü


Japon balığı karanlıkta ölür mü? Japon balıkları karanlıkta yaşar mı? Japon balığı ve karanlıkla ilgili sorular hobicilerin aklına takılabilen sorulardandır.

Japon balığı karanlıkta ölür mü sorusunun cevabı tabiki hayır. Japon balıkları karanlıkta da yaşamını sürdürür. Hatta günün normal döngüsü gereğince gün içinde belli bir süre karanlığa ihtiyaç duyarlar.

Her zaman hatırlattığımız bir noktaya bir kez daha değinelim. Bizler akvaryumlarımızda balık beslerken, balığın doğadaki ortamını aynen taklit etmeye çalışmalıyız. Akvaryum ortamı doğadaki ortamın aynısı olduğu gibi, ışıklandırma da aynısı gibi olmalıdır. Doğada balıklar nasıl gündüz gün ışığı alırken gece karanlıkta kalıyorsa, akvaryumda da aynı döngüyü sağlamalıyız. Böylece balıklar gece rahatça dinlenebilirler.

Akvaryum aydınlatmasını gündüz açık tutup, hava karardığında kapatabilirsiniz. Gece siz yatana kadar da ışığı açık tutabilirsiniz. Bir sorun olmaz. Akvaryumda ışıklandırma balığın döngüsü için önemli olduğu gibi, bitkili akvaryumlarda bitkiler için de önemlidir.

Sonuç olarak japon balığı karanlıkta ölür mü sorusunun cevabı net bir şekilde hayır. Japon balıkları karanlıkta yaşar mı? Evet yaşar. En uygun olanı doğanın bir taklidi olarak gündüz ışıklandırıp gece karanlıkta bırakmaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.