Japon Balığı: Japon Balığına Günde Kaç Kez Yem Verilir?

Japon Balığına Günde Kaç Kez Yem Verilir?

Japon balığına günde kaç kez yem verilir
Japon balığına günde kaç kez yem verilir


Japon balığına günde kaç kez yem verilir, japon balığına kaç saatte bir yem verilir, japon balığına kaç yem verilir, japon balığına kaç yem atılır, japon balığına ne kadar yem vermeliyim sorularının cevabı balığın boyutuna göre değişir. En temel kural japon balığına fazla yem vermemektir.

Japon balıklarının mideleri olmadığından, sık ve az beslenmeleri gerekir. Günde bir kere de beslenebilirler, ancak ideal olanı, japon balığının günlük alması gereken yem miktarının iki veya üç parçaya bölünerek gün içinde 2-3 seferde azar azar verilmesidir. 
Japon Balığına Günde Kaç Kez Yem Verilir?
Japon balığına günde kaç kez yem verilir konusu ile ilgilli farklı öneriler vardır. Kimileri balığın gözü büyüklüğünde verilmeli der, kimileri de iki dakika içinde tüketebilecekleri kadar... Aslında en uygun miktarı kişi zaman içinde tecrübe ederek bulacaktır. 
"Balıkların iki dakika içinde bitirebilecekleri kadar" tabiri geçerli bir tabir olarak alınabilir. Ancak yeni başlayanlar genellikle bundan daha net ifadeler duymak ister. Bunun için kabaca şöyle denebilir: Ortalama formdaki, kuyruk hariç 5-6cm boyutlu bir japon balığı için, sabah 3 adet granül, akşam 3 adet granül yem verilebilir.
Balığınızın boyutu küçükse, yemi tamamen toz halinde değil ama birkaç küçük parçaya ayrılacak şekilde ezerek verebilirsiniz. Balığınızın formuna göre verdiğiniz yem miktarını artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Zaman içinde balığınız zayıflıyor ve form kaybediyorsa, verdiğiniz yem miktarını birer birer artırabilirsiniz. Eğer balığınız gün geçtikçe kilo alıyor, yağlanıyor, şişiyorsa bu gelecekte sağlığının bozulmasına yol açabilir. Böyle durumlarda yemleme miktarınızı azaltmanız uygun olacaktır. Aşırı yağlanan balığın zamanla karaciğeri de yağlanacak ve karaciğer-böbrek fonksiyonları bozulacaktır. Balığın yüzüşü dahi değişecektir.

Japon balığına günde kaç kez yem verilir sorusunun cevabı günde 2 kere balıkların birkaç dakikada bitirebilecekleri kadar az miktarda yem verilmesi şeklindedir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.