Japon Balığı: Japon Balığı Küçük Akvaryumda Yaşar Mı?

Japon Balığı Küçük Akvaryumda Yaşar Mı?

Japon balığı küçük akvaryumda yaşar mı
Japon balığı küçük akvaryumda yaşar mı


Japon balığı küçük akvaryumda yaşar mı sorusunun cevabı akvaryumun litre olarak hacmine bağlı olarak değişir. Japon balığı çok fazla besin tüketen ve suyu çok çabuk kirleten balıklardır. Suya bıraktıkları gözle görünür artıkların haricinde, gözle göremeyeceğimiz atıklar da bırakırlar. Bu nedenle japon balığı yanlış olarak hep fanus balığı olarak bilinmesine rağmen, aslında geniş hacim isteyen balıklardır. 

Japon balığı küçük akvaryumda yaşar mı sorusuna daha net bir yanıt vermek istiyorsak, japon balığının balık başına en az 20 litre su düşen akvarymlarda beslenmesi gerektiğini söylemeliyiz. Yani 2 japon balığı için en az 40 litre, 5 japon balığı için en az 100 litre su alabilen akvaryumunuz olmalıdır. 

Peki buna dikkat etmezseniz ne olur? Örneğin 40 litrede 5 japon balığı beslerseniz ne olur? Emin olun kısa süre içinde balıklarınız teker teker hastalanmaya ve ölmeye başlayacaktır. Ta ki, balık sayınız 2'ye düşene kadar...

Çok küçük akvaryumlar ve fanuslar japon balığı beslemek için asla uygun değildir. Japon balığı küçük akvaryumda yaşar mı sorusunun cevabını bu şekilde verebiliriz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.