Japon Balığı: Japon Balığına Canlı Yem Verilmesi

Japon Balığına Canlı Yem Verilmesi

Japon balığına canlı yem belli zamanlarda verilebilir. Örneğin tatlı su karidesi. Kurutulmuş formda ufalayarak verebileceğiniz gibi, bunların özel olarak üretilmiş ve jel formunda steril olarak paketlenmiş formları da mevcuttur. Kurutulmuş karidesleri 1cm olanlarından balık başına 1 tane hafif ufalayarak verebilirsiniz (kuyruk hariç 5-6cm bir balık için). Diğer steril paketliler ise kutusunda her bir kullanım için bir paket olmak üzere birçok paket içerirler. Her bir kullanımda bir paket açarsınız ve kullanırsınız. Ne kadar kullanmanız gerektiği kutu üzerinde kaç cm balığa kaç paket şeklinde yazıyor.
kurutulmuş tatlı su karidesi ile ilgili görsel sonucu
japon balığına canlı yem (kurutulmuş tatlı su karidesi)
tetra fresh delica krill ile ilgili görsel sonucu
japon balığına canlı yem (steril paketli yemlere bir örnek)

Japon balığına canlı yem kullanırken dikkat etmemiz gereken nokta, aşırı kullanımdan kaçınmaktır. Haftada 1 veya en fazla 2 defa verilmesi yeterlidir. Fazlası aşırı protein yüküne, böbrek hastalıklarına ve iç parazite neden olabilir.
Yukarıda bahsettiğimiz yemleme seçeneklerini kullanırken yapmamız gereken önemli bir şey de japon balığımızı haftada bir gün aç bırakmaktır. Böylece balığımızın sindirim sistemi temizlenecek ve dinlenecektir. Kabızlık gibi problemler de azalacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönderme

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.