Japon Balığı: Japon Balığı Kaç Yıl Yaşar?

Japon Balığı Kaç Yıl Yaşar?

Japon balığı kaç yıl yaşar? Japon balığı ortalama ömrü kaç yıldır? Japon balığı kaç gün yaşar? Japon balığı ömrü ile ilgili aklınıza takılan soruların cevabı bu yazımızda.

Japon Balığı Kaç Yıl Yaşar?

Japon balığı iyi bakılırsa yıllarca yaşayabilir!

Japon balığı kaç yıl yaşar konusunda tek kuyruklu japon balıkları için yaklaşık 20 yıl, diğer japon balıkları ortalama ömrü ise yaklaşık 12 yıldır. Uygun şartlarda beslenmesi halinde japon balığı ortalama ömrü daha da artar. Yıllarca mutlu mesut yaşayabilir. Yeter ki geniş bir akvaryumda özenle bakın ve hastalandığında tedavisini yapın.

Dünyanın en yaşlı japon balıkları incelendiğinde, japon balıklarının 40'lı yaşlara kadar dahi yaşayabildiği görülmektedir. Dünyanın en uzun süre yaşayan balığı 43 yıl yaşamıştır. Japon balığı kaç yıl yaşar sorusuna güzel bir cevap bu sanırım.

Japon Balığı Yaşı Nasıl Anlaşılır?

Japon balığı yaşı nasıl anlaşılır sorusunun cevabı için aşağıdaki çizelgeyi inceleyebilirsiniz. Bu çizelgede japon balığının yaşına göre boyu gösterilmiştir. Ancak japon balığının boyunda bakım koşulları, beslenmesi ve bakıldığı akvaryumun büyüklüğü de önemlidir.

japon balığı kaç yıl yaşar


İlişkili Konular:

3 yorum :

 1. japon balığı 1 yaşında kaç cm olur?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şekilde gösteriyor işte. japon balığı 1 yaşında yaklaşık 12cm, 2 yaşında yaklaşık 22-23cm olur.

   Sil
 2. Aslında bu işin bir standardı yok. Verilen rakamlar ortalama rakamlar. Önemli olan sizin akvaryumunuzun büyüklüğü ve balıklarınıza verdiğiniz yemin miktarı ile kalitesi. Yoksa küçücük akvaryumda beslediğiniz zaman ne yaparsanız yapın 2 yaşında 20cm boylarına gelmiyor. Balığınızın çok büyümesini istiyorsanız, böyle 1-2metre uzunlukta geniz akvaryumunuz ya da havuzunuz olmalı.

  YanıtlaSil

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.