Japon Balığı: Japon Balığına Hangi Yem Verilir?

Japon Balığına Hangi Yem Verilir?

japon balıklarına hangi yemler verilebilir
Japon balığına hangi yem verilir


Japon balığına özel olarak hazırlanan ve ambalajlanıp satılan bir çok farklı çeşit yem vardır. Japon balığına hangi yem verilir konusu balık sahibi olan herkesin başlangıçta kafasını kurcalar. Çeşit çeşit, marka marka yem arasında nasıl bir tercih yapmanın en doğrusu olacağını düşünüyorsanız, cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Öncelikle, japon balıkları için başlıca 3 tür yem var. Birincisi pul yemler, ikincisi granül yemler ve üçüncüsü de pond yemler. Ayrıca bu yemler dışında ıspanak, bezelye gibi sebzelerden ve evde kendi hazırladığınız ev yapımı yemlerden verebilirsiniz. "Japon balığı için ev yapımı yem" başlıklı yazımız için tıklayınız.

Yukarıda bahsettiğimiz üç yem türünden istediğiniz iki üç farklı marka veya çeşitteki yemden sırayla balıklarınıza verebilirsiniz. Örneğin sabah akşam besliyorsanız balıklarınızı, sabah granül yemden, akşam pul yemden verebilirsiniz. Veya sabah bir markanın pul yemini, akşam bir başka markanın farklı içerikteki bir pul yemini verebilirsiniz. Önemli olan balıklarınızın farklı tip yemlerden farklı besin bileşenlerini alması ve ayrıca sürekli aynı yemi yiyip sıkılmalarının önlenmesi.

Bunların yanısıra haftada 1-2 kere canlı yem verebilirsiniz. Canlı yem dediğimiz, karides vs gibi deniz canlılarından hazırlanmış yemlerdir. Bunları özel olarak jel formunda hazırlayıp steril olarak paketliyorlar. Siz de her seferinde bu küçük paketlerden birini açıp, balıklarınıza veriyorsunuz. Tadına bayılıyorlar. Saldırıyorlar. Afiyetle yiyorlar.

Gördüğünüz gibi, japon balığına hangi yem verilir sorusunun çeşit çeşit cevabı var. Tabiki başlangıç seviyesinde bu verdiğimiz bilgiler kimileri için yeterli olmayabiliyor. Bazıları direk yemin ismini görmek istiyor. Sıkıntı yok. Sizler için de aşağıda bazı yem örneklerini ve bazı markaların kullanabileceğiniz kaliteli yemlerini paylaşıyorum.

Balıklarınız iştahlı, akvaryumunuz capcanlı olsun!
Granül yemlerin görünümü şöyle:
granül yem ile ilgili görsel sonucu
granül yem


Pul yem nasıl birşey diye soranlar için:
japon balığına hangi yem verilir
pul yem


Pond yem ise şöyle birşey:
japon balığına hangi yem
pond yemGelelim kaliteli markalardan örnek yemlere. İşte birkaç örnek:

tetra goldfish ile ilgili görsel sonucu
sera goldfish ile ilgili görsel sonucutetra goldfish flakes ile ilgili görsel sonucu

sera goldfish pond ile ilgili görsel sonucu

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Üye olmadan yorum yazmak için yorumlama biçimini "adı" ya da "anonim" olarak seçebilirsiniz.